poniedziałek, 21 stycznia 2013

Dieta to nie wszystko

Nie istnieją błyskawiczne rozwiązania problemu nadwagi w postaci diet. Tycie, wzdęcia oraz pokłady tłuszczu uparcie tkwiące na biodrach, udach i pośladkach są frustrujące. Wszyscy prowadzą bitwę z krągłościami, a dla większości to rygorystyczna walka, w której próbujemy program za programem. W końcu zwykle trafiamy tam, skąd zaczynaliśmy. Uważne śledzenie badań naukowych i trendów w zakresie dietetyki pozwoliły Studiu Urody Laura dojść do ważnych wniosków umożliwiających trwałą kontrolę wagi ciała.

Te wnioski to:

  1. Nie ma na świecie identycznej osoby jak Ty.
  2. Wszystkie metody działają na każdego z nas inaczej.
  3. Do określenia, czego potrzebuje akurat mój organizm, bądź jakiż to problem nie pozwala mi schudnąć niezbędna jest dokładna analiza składu ciała.
  4. Twoje problemy z nadwagą nie wynikają wyłącznie z tego, że za dużo jesz i za mało się gimnastykujesz. W grę wchodzi mnóstwo niespodziewanych czynników.

Aby posiąść wiedzę, które elementy mają największy wpływ na Twoją nadwagę należy dokonać indywidualnego wywiadu na temat Twojego stylu życia i zdrowia. I wcale nie ma znaczenia jakie karty rozdała nasza genetyka.


Oto kilka podstawowych czynników sprzyjających tyciu, ignorowanych, niezauważanych, nie traktowanych poważnie:

  • przepracowana wątroba,
  • brak tłuszczów, które spalają tłuszcze,
  • nadmiar insuliny,
  • tłuszcze będące pochodną stresu,

Czynniki te są powodowane przez zastoje w układzie limfatycznym, alergie pokarmowe, pigułki antykoncepcyjne, hormonalne terapie zastępcze, kuracje lekami. W obecnym świecie ilość toksyn, które spożywamy lub dostarczamy z lekami może uniemożliwić wątrobie ich rozłożenie i unieszkodliwienie. Na liście znajdują się bardzo popularne lekarstwa (np. ibuprofen), leki obniżające poziom cholesterolu, leki przeciwcukrzycowe, estrogeny używane w łagodzeniu skutków menopauzy, a nawet zioła.
Cellulit jest efektem niemrawej pracy układu limfatycznego, a nie, jak się powszechnie sądzi, słabego napięcia mięśni lub osłabienia tkanki łącznej. Dieta bogata w węglowodany sprzyja utrzymywaniu wysokiego poziomu insuliny, co powoduje odkładanie się tłuszczu, ponieważ insulina jest hormonem magazynującym tłuszcz. Chroniczne stosowanie wielu diet prowadzi do spowolnienia metabolizmu.
Podsumowując - do spalania tłuszczu potrzebny jest również tłuszcz. Aby kontrolować naszą wagę i utrzymywać ją na odpowiednim poziomie, musimy pamiętać, że wątroba to pracujący żywy filtr oczyszczający organizm z toksyn, kontrolujący równowagę hormonalną, produkujący czynniki zwiększające odporność.
Gdy wątroba działa leniwie, Twoje wysiłki, by schudnąć idą na marne – a zatem dbaj o wątrobę.
Jak kompleksowo zadbać o wygląd i zdrowie można dowiedzieć się również na http://studiourodylaura.pl/klinika-zdrowia-i-urody/odchudzanie-dietetyka-rzeszow.html

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz