środa, 3 kwietnia 2013

Waga pod nadzorem

Właśnie zakończyliśmy 2-tygodniowe szkolenie w Instytucie Zdrowia NUTRILITE i od dziś będziemy przedstawiać Wam praktyczne porady na temat kontroli wagi. Program kontroli wagi zapewnia powolny, acz stały proces utraty wagi oraz pokazuje jak zrównoważyć przyjmowanie energii i jej zużycie. Dostarcza także informacji o wszystkich wartościach odżywczych produktów spożywczych i o tym, czego potrzebuje Twój organizm. Dostosujemy się do indywidualnych preferencji żywieniowych, dzięki czemu dieta będzie zarówno przyjemna w stosowaniu, jak też pożyteczna.
Dostępne są trzy różne modele żywieniowe do wyboru w zależności od zapotrzebowania konkretnej osoby:
  • wegetariański - nie zawiera mięs ani ryb - dostarcza zdrowych węglowodanów, jest bogaty w białko,
  • mieszany – dozwolone jest spożywanie wszystkich produktów,
  • mięsny - ryby i mięso w jadłospisie są obecne każdego dnia.

Program nie zakazuje żadnych produktów żywnościowych, jednak pod warunkiem przestrzegania wyznaczonych ilości. Dopuszcza spożycie słodyczy, czekolady, ciast. Jest elastyczny, bo naszym celem jest wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych, nie zaś sztywne trzymanie się diet niedostosowanych do indywidualnych potrzeb i możliwości. Aby osiągnąć dobrą kondycję i ją utrzymać, każdego dnia trzeba podejmować najlepsze decyzje i wybierać odpowiednie dodatki żywieniowe, optymalne ćwiczenia fizyczne i formy wypoczynku. Dzięki programowi zapewnimy prawidłowe funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego (polepszymy jego wydolność, będziemy kontrolować ciśnienie krwi), utrzymamy stały poziom tłuszczów we krwi, wzmocnimy wytrzymałość i siłę mięśniową, zwiększymy elastyczność tkanek całego ciała, polepszymy jakość snu, polepszymy stan psychiczny i utrzymamy pozytywne nastawienie do życia i spraw codziennych Zwiększeniu ulegnie gęstość kości, poprawi się ogólne samopoczucie. Program pozwala nam normalnie funkcjonować: w trakcie jego stosowania można korzystać z restauracji i brać udział w spotkaniach towarzyskich.
Jeśli weźmiemy to wszystko pod uwagę, to nie ma znaczenia czy nasza dieta jest uboga w węglowodany bądź tłuszcze. Ważne jest to, czy ją lubimy i czy wytrwamy odpowiednio długo mimo niedoboru kalorii. Tygodniowo zgubimy od pół kilograma do kilograma wagi ciała. Tylko w ten sposób będziemy pewni, że nastąpi utrata tkanki tłuszczowej, a nie węglowodanów, wody czy tkanki mięśniowej.
Tak więc zaczynamy.
Na początek dowiedzmy się co robi organizm z nadmiarem dostarczonych kalorii. Każda kaloria, która nie została wykorzystana do produkcji energii lub kontroli substancji strukturalnych, takich jak mięśnie, jest przechowywana w organizmie. Jeden kilogram tkanki tłuszczowej może pomieścić 7000 kilokalorii. Jeśli dostarczysz organizmowi dziennie o 200 kcal więcej niż wynosi jego zapotrzebowanie, w ciągu 6 miesięcy przybędzie Ci 5 kilogramów. Dlatego regularnie, np. raz tygodniu, sprawdzaj ile ważysz. Redukcja tkanki tłuszczowe nie następuje szybko, nawet głodówka nie pomoże w jej skutecznym pozbyciu się – co gorsza – może nawet spowodować efekty odwrotne do zamierzonych. W wyniku głodówki spowalnia się współczynnik spalania energii - im mniej jemy, tym silniejsze są efekty uboczne, takie jak: zmęczenie, niedobór składników odżywczych (witamin, białek, minerałów), obniżone zostaje zapotrzebowanie na energię oraz pojawiają się nagłe napady głodu. Jedynym efektem jest ponowny przyrost wagi wskutek zwiększenia ilości tkanki tłuszczowej, a właśnie tego chcemy uniknąć.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz